AKTUALNOŚCI - i 2019


| wrzesień | październik | listopad |grudzień | styczeń | luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |

UWAGA! ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ NA ROK SZKOLNY 2019/2020. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. UWAGA!

Rozpoczynamy REKRUTACJĘ na rok szkolny 2019/2020
do Społecznej Szkoły Podstawowej STO oraz do

kl. I 3-letniego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO
i 4-letniego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO
w Starachowicach

Zapisy w sekretariacie Szkoły - od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.00 do 15.30, tel. 41 274 84 11,
email: sto@starachowice.org

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka dobrej szkoły. Takiej, która rozbudza pasję i ciekawość świata, kształtuje wrażliwość społeczną, motywuje do działania i rozwija indywidualnie każdego ucznia.
A przede wszystkim - wszechstronnie, różnorodnie i rzetelnie uczy. Takie właśnie są szkoły Społecznego Towarzystwa Oświatowego (STO).
Czym jest STO? Co sprawia, że z sukcesami prowadzi szkoły i placówki oświatowe, począwszy od przedszkoli, a skończywszy na liceach? Co najbardziej cenią w szkołach STO uczniowie, rodzice i nauczyciele? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w filmie pt. "Moja szkoła".
Zachęcamy do oglądania!


FERIE W SZKOLE -------> harmonogram

===============================================================
25 I 2019 r.
SUKCESY UCZNIÓW SSP STO

===============================================================

WYNIKI Olimpiad Przedmiotowych PIONIER 2018 zorganizowanych przez Instytut Rozwoju Oświaty:

JULIA WYSKIEL - wyróżnienie za zajęcie 13 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Polskiego PIONIER 2018, nauczyciel: p. Teresa Rybka.

ALEKSANDRA WÓJCICKA - wyróżnienie za zajęcie 13 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Polskiego PIONIER 2018, nauczyciel: p. Teresa Rybka.

ALEKSANDRA WÓJCICKA - wyróżnienie za zajęcie 9 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Matematyki PIONIER 2018, nauczyciel: p. Sybilla Leska-Chamera.

KAMIL KUBIK - wyróżnienie za zajęcie 11 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie
z Matematyki PIONIER 2018, nauczyciel: p. Jolanta Dudkowska.

GRATULUJEMY !!!

===============================================================
16 I 2019 r.
SUKCESY UCZNIÓW SLO STO

===============================================================

Wiktor Serwicki, Dorota Wypchło kl. IIIg - zakwalifikowali się do III etapu XVI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Uczniów przygotowała Pani: Bożena Jaskros.

Józef Napiórkowski, Tomasz Lech kl. IIIg - zakwalifikowali się do III etapu XVI Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki. Uczniów przygotowała Pani: Grażyna Ząbecka-Pomorska.

Wiktor Serwicki kl. IIIg - zakwalifikował się do III etapu XVII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego. Ucznia przygotowała Pani: Agnieszka Pawelec.

 

GRATULUJEMY!!!

===============================================================
10 I 2019 r.
MUZYCZNA MOZAIKA

===============================================================

Kameralny chór "Portamento", działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach,  pod dyrekcją dr Bożeny Magdaleny Mrózek,  gościł w naszej szkole,  z koncertem pt.: "Muzyczna mozaika".
Muzyka dawna, polska i zagraniczna, "Kwiaty polskie" w nowej współczesnej aranżacji, piosenki ludowe, kanony, trzy- i czterogłosowe pieśni, wspaniale brzmiały w szkolnych murach.
Rzadko goszczą tu  tego rodzaju muzyczne prezentacje. Pani dyrygent podkreśliła, że taki rodzaj muzyki może być alternatywą dla tej, której młodzi ludzi słuchają na co dzień.
Oprócz pięknie brzmiących pieśni usłyszeliśmy też wiele ciekawych informacji: co to jest kamerton i do czego służy, poznaliśmy nowe pojęcia z dziedziny muzyki, a nawet - wspólnie z gośćmi - śpiewaliśmy, pstrykaliśmy palcami i klaskaliśmy w rytm utworów.
Uczta muzyczna, w której mogliśmy nakarmić wiele zmysłów była naprawdę przyjemnością.
Pani dyrektor Beata Nowak podziękowała za koncert i wyraziła nadzieję na następne tego typu spotkania.
Na pewno taka muzyka jest alternatywą do słuchanej przez młodych ludzi na co dzień, niewątpliwe jest karmą dla wrażliwych dusz, a czy młode dusze zechcą z niej korzystać, to już zależy od nich...

===============================================================
10 I 2019 r.
CO NAS ZACHWYCA W STARACHOWICACH?

===============================================================

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez naszą Szkołę  dla pięcio -
i sześciolatków, wzięły udział dzieci z dziewięciu przedszkoli,  z PM Nr 2, Nr 7, Nr 10, Nr 11, Nr 13,
Nr 14 oraz z Przedszkola Niepublicznego "Gucio", z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" i klasy "0" Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Starachowicach.
Konkurs odbywał się pod hasłem: "Co nas zachwyca w Starachowicach?"
Na konkurs wpłynęło 66 prac /chyba jesteśmy rekordzistami popularności jeśli chodzi o liczbę uczestników w miejskich konkursach :-)/
Komisja artystyczna, w składzie:
panie dyrektor -  Bożena Jaskros i Beata Nowak, Magdalena Zatorska i Anna Babicka oceniała pomysłowość, kreatywność, twórcze spojrzenie na rzeczywistość naszego miasta, różnorodność technik, samodzielność, ale i udział osób dorosłych we wspieraniu młodych talentów oraz ogólny wyraz artystyczny prac.
Komisja stwierdziła, że prace wyróżniają się wielką różnorodnością, bogactwem pomysłów i technik plastycznych. Wszystkim, którzy przyczynili się do ich powstania gratulujemy i dziękujemy za udział
w konkursie. Każda praca warta jest uwagi i szerszej ekspozycji, w każdej widać zaangażowanie, poświęcony czas, wizję miejsca lub miejsc postrzeganych przez autorów jako atrakcyjne, wartościowe, zachwycające w Starachowicach.
Dziękujemy bardzo wszystkim najmłodszym artystom i ich Opiekunom, Rodzicom, Babciom, Dziadziusiom, Paniom Wychowawczyniom z Przedszkoli i wszystkim, którzy zechcieli zainteresować się konkursem.
Bardzo nas cieszy, że konkurs jest tak popularny.
Odbywa się pod patronatem medialnym Tygodnika Starachowickiego i honorowym patronatem prezydenta miasta Marka Materka.
Tradycyjnie Komisja artystyczna przyznała nagrody dla wszystkich uczestników Konkursu. Nagrody przyznano w trzech kategoriach:
- OD ZŁOTEJ KREDKI (15 nagród),
- OD SREBRNEJ KREDKI (34 nagrody),
i OD KOLOROWEJ KREDKI (17 nagród).
Nasi uczniowie z klasy "0" zdobyli wspaniałe laury:
Oliwia Drużdż - laureatka "Złotej Kredki", a Lena Szwed, Milos Zubek i Dorota Szymczak zostali laureatami Srebrnej Kredki.